PHARMA SWISS Рапидол 400 мг, 10 меки капсули

PHARMA SWISS Рапидол 400 мг, 10 меки капсули
114,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
022468C
favorite_border

Опис на производот

  • Рапидол С се употребува при повреда на мекото ткиво како што се нагмечување и истегнувања
  • Исто така се употребува за ублажување, олеснување и третман на болка со благ до умерен интензитет
  • При менструација, ревматски и мускулни болки, невралгија, дентална и постоперативна болка
  • Главоболка, мигрена, мускулни грчеви, болка во грбот
  • За зголемена телесна температура и олеснување на симптомите на настинка

Пакување: 10 капсули

Содржина

Состав: една мека капсула содржи 400 мг ибупрофен.

Дозирање: лекот е наменет за возрасни и лица постари од 12 годишна возраст. 
Минималниот интервал помеѓу поединечните дози е најмалку 4 часа.

Начин на употреба: Рапидол С е наменет за орална употреба, се зема за време или по јадење.

Бременост и доење: треба да се избегнува употреба на ибупрофен за време на бременост и доење.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се