NATURAL WEALTH Магнезиум спорт директ + Б6 + Ц + Л-карнитин, 20 кесички

NATURAL WEALTH Магнезиум спорт директ + Б6 + Ц + Л-карнитин, 20 кесички
474,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
043180C
favorite_border

Опис на производот

Магнезиум Спорт Директ

  • За енергија и цврсти мускули кај спортски напор
  • Се растопува дирекно во уста
  • Со вкус на лимета
  • Со засладувач

Со витамини Б6, витамини Ц и Л-карнитин

  • Витаминот Б6 придонесува за одржување на нормален енергетски метаболизам
  • Магнезиумот придонесува за нормална функција на мускулите
  • Витаминот Ц придонесува за одржување на нормална функција на имунолошкиот систем за време и по интензивна физичка активност

Пакување: 20 кесички

Содржина

Состав:

Една (1) кесичка содржи:                         

    %ПДВ
Магнезиум 375 мг 100
Витамин Ц 200 мг 250
Витамин Б6 1.4 мг 100
Л-карнитин 250 мг /

*препорачано дневено внесување

Состојки: засладувач - сорбитол, магнезиум оксид, Л-карнитин тартарат, Л-аскорбинска киселина, арома на лимета, средство против згрутчување - трикалциум фосфат и магнезиумови соли на масни киселини, засладувач - гликозиди на стевиол, пиридоксин хидрохлорид.
 

Начин на употреба: една (1) кесичка на ден.
Содржината на ќесичката се зема директно во уста, се остава да се растопи и се голта. Да не се надминува препорачаната дневна доза.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се