PROLIFE 20 капсули

PROLIFE 20 капсули
327,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
008072C
favorite_border

Опис на производот

Prolife капсулите претставуваат симбиотик - комбинација на пробиотик и пребиотик. Содржат живи бактериски култури (Bacilus coagulans), препорачани дози на витамини од Б групата и пребиотик (глукоолигосахарид)

Стресот, неадекватната исхрана, честото земање на антибиотици и покачената температура можат значајно да ја нарушат рамнотежата на дигестивниот систем, па како последица да се појават дигестивни проблеми и дијареа (пролив). Витамините од Б групата потпомагаат за нормален метаболизам на енергија, нормална мукозна функција и нормална функција на имунолошкиот систем. Prolife капсули се препорачуваат при дијареа, антибиотска терапија, лоша дигестија, надуеност....

Пакување: 20 капсули

Содржина

Употреба: Соодветни се за употреба кај возрасни, деца, бремени жени и доилки. Се земаат 2 капсули дневно на гладно.

За деца се препорачува да се испие 1 капсула или да се отвори капсулата, па содржината да се измеша во течност (вода, млеко) на собна температура.

Ако се користи истовремено со антибиотик, Prolife треба да се зема на растојание од најмалку 2 часа од антибиотикот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се