ROZA KANINA Органски чај од корен од глуварче, 50 г

ROZA KANINA Органски чај од корен од глуварче, 50 г
172,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053672C
favorite_border

Опис на производот

  • 100% Корен од глуварче, (Taraxacum officinale)

Употреба: една (1) супена лажица од кесичката се прелива со 1 литар зовриена вода и се остава да врие дополнителни 10 минути во покриен сад. Потоа се остава да отстои 40 минути. Се процедува и се пие во текот на денот 3-4 пати по 250 мл. Може да се засладува со мед и лимон.

Нето-тежина: 50 г

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се