ROZA KANINA Урино-микс органски чај, 200 г

ROZA KANINA Урино-микс органски чај, 200 г
344,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
044413C
favorite_border

Опис на производот

Урино-микс поволно влијае при заболувања на уринарните патишта.
Помага при појaва на песок во бубрезите и хронични процеси на уринарните патишта:

  • Нефрит, пиелонефрит, цистит и уретрит
  • Помага при дијареи и има антиоксидативно дејство

Нето-тежина: 200 г

Содржина

Состав: бела бреза (Betula alba), килавица (Herniaria glabra), коњски опаш (Equisetum arvense), капина (Rubus fruticosus).

Начин на употреба: три супени лажици од чајот се налеваат со 1,5 литар вода што врие. Садот се покрива со капак и се остава да отстои најмалку два часа. Се процедува и се пие преку цел ден.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се