BIOAGROS Super Nutrients Спирулина прашок, 100 г

BIOAGROS Super Nutrients Спирулина прашок, 100 г
369,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
032058C
favorite_border

Опис на производот

  • Органски сертифициран производ
  • Висока содржина на витамини и минерали
  • Висока содржина на протеини
  • Извор на влакна

Нето-тежина: 200 г

Содржина

Состојки: прашок од органска спирулина (Arthrospira platensis).

Спирулината е водена алга која содржи преку 100 нутриенти и претставува храна со уникатни карактеристики во идеални пропорции.

Употреба: 1-2 лажички дневно да се измеша со чаша вода, сок, обезмастено млеко или јогурт.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се