SENSILIS Масло од чајно дрво 30 мл

galafarm SENSILIS tea tree oil natural maslo od cajno drvo
SENSILIS Масло од чајно дрво 30 мл
116,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
038707C
favorite_border

Опис на производот

  • Го смирува надразнетиот скалп, помага при отстранување на перутот, го јакне коренот на косата
  • Поради своите благи антисептични и антибактериски својства може да се користи и против акни, црвена и чуствителна кожа

Пакување: 30 мл

Содржина

Начин на употреба

  • Кожа - се нанесува тенок слој и се масира до потполно впивање
  • Коса - се нанесува на сува коса, рамномерно, од коренот кон врвоите, се остава да стои 30 минути, а потоа се мие со благ шампон

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се