SENSODYNE Protect & Repair Паста за заби, 75 мл

Sensodyne repair protect toothpaste pasta za zabi so fluorid
SENSODYNE Protect & Repair Паста за заби, 75 мл
397,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045942C
favorite_border

Опис на производот

Sensodyne – пастите за заби се препорачани од стоматолозите во целиот свет, специјално формулирани за чувствителни заби. Обезбедува докажано ослободување од чувството предизвикано од чувствителни заби и обезбедува долготрајна заштита од чувствителност. Доколку сте изложени на ваков ризик од чувствителни заби, користњето на Сенсодин пастата за заби може да направи голема разлика за вашиот секојдневен живот и за вашето целокупно орално здравје.

Гради заштитен слој над чувствителните области на вашите заби за трајна заштита и ги обезбедува сите придобивки за орална нега што ви требаат во 1 паста за заби. Четкањето двапати на ден исто така ги зајакнува вашите заби, ги одржува здрави непца и ви помага да ја вратите природната белина на забите.

Пакување: 75 мл.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се