SLEEPY Ecologic Хигиенски влошки ноќни (величина 3), 18 парчиња

SLEEPY ecologic 3 night sanitary napkin 18 pcs higienski uloski vloski intmna higiena
SLEEPY Ecologic Хигиенски влошки ноќни (величина 3), 18 парчиња
149,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054182C
favorite_border

Опис на производот

Sleepy Ecologic Premium Plus Sanitary Napkin - Хигиенски влошки (еколошки)

  • Хигиенски влошки со чисти, природни и органски состојки
  • Хипоалергени
  • Без алкохол, парабени, фталати, најлон, органотин, ГМО, лосион, BPA, нонилфенол, SLS, SLES, латекс, хлорин, парфем

Први во светот хигиенски влошки што во својот состав имаат ткаени влакна од прочистена вода, влакна од природен бамбус и влакна од органски памук. Во состав на влошките има и биополимери од шеќерна трска и природен минерал.

Пакување: 18 влошки

Содржина

Состав: ткаени влакна од прочистена вода, влакна од екстракт од природен бамбус, органски памук, природен минерал, слој отпорен на истекување, влакна, смола, биополимери од шеќерна трска, целулоза.

Употреба: Следете ги сликите на пакувањето. Менувајте ја влошката на 3 - 4 часа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се