SLEEPY Natural Ultra Sensitive Хигиенски влошки, ноќни (величина 3), 18 парчиња

SLEEPY natural 3 night ulyta sensitive sanitary napkin 18 pcs higienski uloski vloski intimna higiena
SLEEPY Natural Ultra Sensitive Хигиенски влошки, ноќни (величина 3), 18 парчиња
129,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054174C
favorite_border

Опис на производот

Sleepy Natural Ultra Sensitive Night Sanitary Napkin - Хигиенски влошки со чисти, природни и органски состојки.

  • Со прочистена вода - меки влакна ткаени со чиста вода
  • Природен бамбус - апсорбирачки влакна од природен бамбус
  • Органски памук - природни памучни влакна за екстра сувост
  • Со природен минерал
  • Хипоалергени
  • Погодно за вегани
  • Халал сертификат за квалитет
  • Без глутен

Први во светот хигиенски влошки што во својот состав имаат ткаени ткаени влакна од прочистена вода, влакна од природен бамбус и влакна од органски памук. Во состав на влошките има и природен минерал.

Пакување: 18 влошки.

Содржина

Состав: ткаени влакна од прочистена вода, влакна од екстракт од природен бамбус, органски памук, природен минерал, супер апсорбирачки полимер, слој отпорен на истекување, влакна, смола, целулоза.

Без алкохол, парабени, фталати, најлон, органотин, ГМО, лосион, BPA, нонилфенол, SLS, SLES, латекс, хлорин, парфем.

Употреба: Следете ги сликите на пакувањето. Менувајте ја влошката на 3 - 4 часа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се