SLEEPY Natural Гаќички за бебиња бр. 6 (15-25кг), 40 гаќички

sleepy natural 6, 40 pcs pants gakicki za bebinja
SLEEPY Natural Гаќички за бебиња бр. 6 (15-25кг), 40 гаќички
640,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
046943C
favorite_border

Опис на производот

Sleepy Natural Гаќички за бебиња.

Иновативни и единствени во светот 3 во 1

  • 100% органски памук
  • 100% халал
  • 100% веган
  • Хипоалергенски
  • 0% парабен, лосион, ВРА, нонилфенол, SLS, SLES, латекс, хлор, парфем
  • Меки пелени ткаени со чиста вода
  • Подобрен апсорбирачки слој со природни влакна од екстракт од бамбус
  • Органски памучни влакна за подобрена сувост

Пакување: 40 гаќички.

Содржина

Состав: полиетилен, полипропилен, туткал (лепило), целулоза, соли на полиакрилна киселина, еластични, полиестерски влакна, памук влакна од екстракт од бамбус.

Употреба: Поставете ги пелените - гаќички така што лентите за обвиткување да се од позади. По употреба, пелените се вадат на тој начин што се кинат страничните зашиени рабови. Потоа врзете ги со лентите за обвиткување и фрлете ги.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се