SOPHIE LA GIRAFE Светлечка ознака за дете во автомобил, со лик на жирафа

Sophie La Girafe Flash Baby on Board 2246-2130 svetlecka oznaka za dete vo avtomobil
SOPHIE LA GIRAFE Светлечка ознака за дете во автомобил, со лик на жирафа
314,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
033922C
favorite_border

Опис на производот

SOPHIE La Girafe® Flash Baby on Board Светлечка ознака за дете во автомобил, со лик на жирафа

  • Со трепкачки светла кои се идеални за предупредување на другите возачи дека има бебе во автомобилот
  • Вградениот сензор за движење, автоматски ги активира светлечките ЛЕД диоди скриени во деловите на Sophie la giraffe секогаш кога автомобилот почнува да се движи
  • Овој паметен знак ги предупредува другите возачи дека има бебе во автомобилот, со што се овозможува комплетна заштита и безбедност при патување
  • Благодарение на сензорите за движење, знакот свети само кога автомобилот се движи
  • Перничето со вакум овозможува овој корисен знак да се прикачува и отстранува без да остави траги

Пакување: 1 светлечка ознака.

 

Содржина

Состав: пластика 

Предупредување: светлечката ознака за дете во автомобил не свети постојано, туку само кога автомобилот се движи. Деталите и боите на производот може да варираат. Пред употреба отстранете го пакувањето. Овој производ не се користи како играчка за деца под 14 години. Производот да се фрли во селектиран одпад за електрични и електронски уреди, со цел да се спречи неготивни ефекти во животна околина. Рециклирањето на материјалите помага во зачувување на природни ресурси. Чувајте ги упатствата бидејки содржат важни информации.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се