STREPSILS Портокал со витамин Ц, 24 пастили

strepsils orange vitamin c pastili
STREPSILS Портокал со витамин Ц, 24 пастили
248,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
041253C
favorite_border

Опис на производот

Секоја пастила Стрепсилс содржи комбинација од два антисептика.  

  • Наменети за олеснување на симптомите при инфекција на усната празнина и грлото. Овие состојки се благи антисептици кои ги убиваат бактериите поврзани со инфекциите на усната празнина и грлото
  • Стрепсилс портокал со витамин Ц пастилите содржат и витамин Ц, кој е од дополнително значење за време на инфекција кога нивото на витамин Ц во организмот се намалува

При растопување на пастилите активните состојки дејствуваат на болното место и ја ублажуваат болката и непријатностите при инфекции на усната празнина и грлото.

Пакување: 24 пастили

Содржина

Секоја Стрепсилс портокал со витамин Ц пастила содржи:

2.4-Dichlorobenzyl alcohol       1.2 мг
Amylmetacresol   0.6 мг
Витамин Ц 100 мг

 

Помошни супстанции: ментол, винска киселина, арома на црвен портокал, пропилен гликол, боја Sunset yellow (E110), боја Ponceau 4R (E124), течна глукоза, течна сахароза.

Употреба: За перорална употреба. Возрасни, деца постари од 6 години и постари лица: Една (1) пастила полека се растопува во уста на секои 2-3 часа.
Максимална доза е 12 пастили за 24 часа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се