URIAGE Bariesun Крем со минерални филтри со СПФ 50+

URIAGE bariesun mineral cream SPF 50+ krem so mineralni filtri
URIAGE Bariesun Крем со минерални филтри со СПФ 50+
949,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054856C
favorite_border

Опис на производот

Препорачан за кожа која е нетолерантна на хемиски филтри, парфеми и конзерванси, овој крем обезбедува многу висока заштита (СПФ 50+) од UVA и UVB зраци и спречува сушење на кожата.

  • За кожа нетолерантна на хемиски филтри
  • Без хемиски филтри
  • Брзо се впива
  • Не лепи
  • Некомедоген
  • Без мирис
  • За лице и тело
  • Дерматолошки тестиран
  • Водоотпорен

Пакување: 100 мл

Содржина

Состав: Dicaprylyl Carbonate, Aqua (Water, Eau), Titanium Dioxide[nano], Zinc Oxide[nano], Neopentyl Glycol Diheptanoate, Peg-30 Dipolyhydro Xystearate, Sodium Chloride, Butylene Glycol, Nylon-12, Poly Glyceryl-3 Diisostearate, Stearic Acid, Alumina, Dimethicone, Glycerin, Octyldodecanol, Magnesium Sulfate, Cera Alba (Beeswax), Glucose, Triethoxycaprylylsilane, Xanthan Gum, Disteardimonium Hectorite, Hydrogenated Polydecene, Tocopheryl
Acetate, Trehalose, Propylene Carbonate, Tocopherol, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Citric Acid.

Употреба: Пред изложување на сонце, нанесете доволна количина (на пример, една кафена лажичка за лице и врат). Намалувањето на оваа количина го намалува степенот на заштита.

Нанесувајте често, особено после капење, потење или бришење со крпа. И покрај тоа што сте добро заштитени, изложеноста на сонце намалете ја на минимум. Децата не ги изложувајте на сонце. Да се избегнува контакт со нежни ткаенини. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се