URIAGE Bebe 1st Масло за капење за бебиња со органски еделвајс, 500 мл

Uriage bebe 1st cleansing oil nourishing for kids maslo za kapenje za deca
URIAGE Bebe 1st Масло за капење за бебиња со органски еделвајс, 500 мл
1.029,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
046588C
favorite_border

Опис на производот

Хранливо масло за капење за нежната бебешка кожа.

 • Наменето за чистење на лице, тело и глава кај доенчиња и бебиња
 • Нежно пени, има пријатен мирис и ја чисти чувствителната детска кожа
 • Поволно влијае на липидната бариера
 • Ја заштитува кожата од сушење така што останува заштитен филм
 • Без сапуни
 • Хипоалергено
 • За секојдневна употреба
 • Со органски Еделвајс (Leontopodium Alpinum, Рунолист)
 • Биоразградлива формула - 96% од природно потекло
 • Дерматолошки тестиран и под педијатриска контрола
 • Физиолошка pH вредност

Пакување: 500 мл

Содржина

Состав: Aqua (Water, Eau), Glycerin, Caprylyl/capryl Glucoside, Sodium Cocoyl Alaninate, Triethyl Citrate, Sodium Cocoamphoacetate, Parfum (Fragrance), Coco-glucoside, Glyceryl Oleate, Sodium Benzoate, Xanthan Gum, Citric Acid, Xylitylglucoside, Anhydroxylitol, Xylitol, Glucose, Hibiscus Sabdariffa Flower Extract, Leontopodium Alpinum Flower/leaf Extract, Potassium Sorbate, Tocopherol, Hydrogenated Vegetable Glycerides Citrate.

Употреба: Направете пена и исплакнете ја кожата, без триење. За лице, тело и скалп. Погодно за новороденчиња.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се