VITALIA Go Nutri Овесни снегулки, 500 г

VITALIA Go Nutri Oat Flakes ovesni snegulki
VITALIA Go Nutri Овесни снегулки, 500 г
63,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
003089C
favorite_border

Опис на производот

Овие снегулки најчесто се користат како житарици за појадок, нудејќи здрав и задоволувачки оброк. Овесот е житарица со извонредни карактеристики. Богат е со протеини, витамини (од групата Б, витамин К, Е, Д и провитаминот А), минерали (калциум, фосфор, калиум, железо, бакар, цинк, манган, натриум, магнезиум, сулфур, јод, флуор и бор) и есенцијални амино киселини кои го поттикнуваат создавањето на црвените крвни зрнца.

  • Без додадени шеќери
  • Веган - Посно
  • Бета-глуканите придонесуваат за одржување на нормално ниво на холестерол во крвта
  • Извор на протеини
  • Богато со влакна

Нето-тежина: 500 г

Содржина

Состав: овесни снегулки.

Алергени: содржи глутен.

 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се