VITALIA Пробиотско колаче со млечен какао прелив, путер од кикирики и јаткасто овошје, 55 г

Vitalia Probiotic Peanut Butter & Nuts Cookie probiotsko kolace so puter od kikiriki i jatki
VITALIA Пробиотско колаче со млечен какао прелив, путер од кикирики и јаткасто овошје, 55 г
37,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
052530C
favorite_border

Опис на производот

Нова генерација на функционална ужина - Вкусно динамично дуо од кремаст путер од кикирики, крцкави јатки и неодолив какао прелив преточено во пробиотско колаче на иднината.

Едно колаче содржи 3 билиони пробиотици и 5 различни “gut-friendly” бактерии, над 55% овесни снегулки и изобилува со растителни влакна, додека истовремено е без додадени шеќери.
Со својата уникатна рецептура, новата линија на производи збогатени со пробиотици е наменета за сите кои практикуваат внес на храна со додадена вредност и функционалност за одржување на внатрешен баланс, добра дигестија и силен имун систем.

Препорачана употреба: 1-2 пробиотски колачиња.

Нето-тежина: 55 г

Содржина

Состав: овесни снегулки 50%, прелив од млечен какао крем 15% (засладувач: малтитол, обрано млеко во прав, палмино масло, какао маса, емулгатор: соја лецитин), олигофруктозен сируп, омекнувач: глицерол, сорбитол, палмино масло, масло од канола, путер од кикирики 4%, растителни влакна, јаткасто овошје 1,5% (орев, лешник), пробиотски микс (Lactobacillus Bulgaricus, Streptococcus Thermophilus, Bifidobacterium Lactis, Bifidobacterium Longum, Bifidobacterium Bifidum, инулин), емулгатор: соја лецитин, арома, готварска сол, боја карамел Е150а.

Содржи глутен, млеко, кикирики, јаткасто овошје и соја. Може да содржи траги од сусам и останато јаткасто овошје.

Да се чува добро затворено на ладно и суво место на температура од 15-20°C. Прекумерна употреба може да даде лаксативен ефект.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се