VITALIA Raw Бар со цитрусно овошје и морков, 30 г

VITALIA Raw Бар со цитрусно овошје и морков, 30 г
34,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
046772C
favorite_border

Опис на производот

Фантастичен спој од слатко-кисели плодови за брзо будење на сите ваши сетила. Бран свежина испреплетена со земјестиот вкус на морковот. Минимална термичка обработка и 100% природни состојки!
Цитрусното овошје е одличен извор на витамин Ц, нутритиент кој го зајакнува имуниот систем истовремено одржувајќи ја кожата еластична и сјајна.
Дополнително содржи витамини и минерали како Б витамини, калиум, фосфор, магнезиум и бакар кој учествуваат во метаболитичките функции и ги подобруваат истите.

Морковот е зеленчук кој изобилува со хранливи состојки како бета каротен кој го намалува ризикот од макуларна дегенерација на видот. Извор е и на витамин А и Ц, како и калиум и манган кои помагаат во регулација на холестеролот и глукозата во крвта.

Уживајте во уникатната комбинација на сировиот бар и нурнете се во морето на мултивитамински овошки.

  • Веган
  • Без глутен
  • Без додаден шеќер
  • Без грижа на совест
  • Без размислување

Нето-тежина: 30 г

Содржина

Состав: урма, сушена кајсија, цитрусно овошје 11% (портокал, лимон), овесни снегулки без глутен, сушено јаболко, сушен морков 7%.

Алергени: може да содржи трагови од јаткасто овошје.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се