TEKMAR Woman Line Мусли бар со лешници, 30 г

TEKMAR Woman Line Мусли бар со лешници, 30 г
46,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
039549C
favorite_border

Опис на производот

Мусли бар WOMAN LINE со лешници

  • Содржи засладувач
  • Без додадени шеќери
  • Содржи само природно присутни шеќери
  • Со лешници, витамини и протеини
  • Не содржи палмина маст

Нето-тежина: 30 г

Содржина

Состојки: овесни снегулки 28%, засладувач: малтитол, екструдирани житарки 15% (пченично брашно, оризово брашно, пченкарно брашно, какао во прав, сол), лешници 6%, пченични снегулки 6%, желатински хидролизат, суво грозје 4% (суво грозје, сончогледово масло), кикирики 2%, средство за одржување на влагата: глицерол, кокосова маст, масло од репка, емулгатор: соја лецитин, сол, лимонска киселина, арома, боја: карамел, витамин Д, фолна киселина, железо. Зголемена употреба може да има лаксативен ефект.

Може да содржи и други јаткасти плодови, млеко, сулфур диоксид, сусам и јајца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се