VITALIA Стевиа, 250 г

VITALIA Стевиа, 250 г
243,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
021603C
favorite_border

Опис на производот

Vitalia Sweet Stevia е природен и здрав засладувач кој потекнува од растението Stevia rebaudiana, познато како “сладок лист“ употребуван од страна на индијанските племиња пред повеќе од стотици години токму поради своите извонредни карактеристики.

Vitalia Sweet Stevia е единствената природна алтернатива за белиот шеќер без вештачки засладувачи и низок гликемиски индекс што го прави овој производ идеален за диетална исхрана. Како резултат на единствениот вкус и природната слаткост се препорачува за намалување на телесната тежина и одржување на витка фигура.

Како резултат на единствениот природен вкус без вештачки засладувачи и низок гликемиски индекс Vitalia Sweet Stevia е идеален за диетална исхрана, за дијабетичари и луѓе со кардиоваскуларни нарушувања. Се препорачува за намалување на телесната тежина, одржување витка фигура и за сите кои кои водат здрав начин на живот.

  • 1 кафена лажичка Vitalia Sweet Stevia = 2 кафени лажички бел шеќер

Нето-тежина: 250 г

Содржина

Состав: засладувачи: изомалт и стевиол гликозид.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се