WELEDA Mother Масло за масажа на перинеум, 50 мл

WELEDA Mother Масло за масажа на перинеум, 50 мл
910,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
022050C
favorite_border

Опис на производот

Потполно природно масло за масажа на перинеум кој ги подготвува мајките за породување.

Ја подобрува еластичноста на кожата и заштитува од пукање на кожата во текот на породувањето. Со својот состав од сладок бадем и пченични никулци богати со витамин Е, специјално е формулирано да ја опушти кожата и да ја подобри еластичноста. Ја храни и подготвува кожата за пораѓај. Дерматолошки тестирана и сертифицирана природна и органска нега формулирана во соработка со стручни медицински лица.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: Масло од сладок бадем, масло од пченични никулци, природен мирис*, лимонен*, линалол*, цитронелол*, гераниол*, цитрал*, еугенол*.

*од природни етерични масла.

Употреба: Се користи од 34-тата недела од бременоста, 3-4 пати неделно, 5-10 минути. Масажите може да ги правите сами или со помош на вашиот партнер.

  1. Ставете малку масло меѓу дланките, потоа лесно со кружни движења нанесете долж надворешната ивица на вагината и делот помеѓу вагината и анусот-перинеум регијата.
  2. Со врвот на палецот масирајте ја внатрешната и надворешната страна на перинеумот со полукружни движења, во почетокот полесни движења, потоа со малку појако притискање.

Начин 2: При користење на маслото, со палецот лесно притиснете на внатрешниот дел на перинеумот од горе надолу.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се