EUCERIN pH5 Нежен гел за туширање, 400 мл

EUCERIN pH5 Нежен гел за туширање, 400 мл
932,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
046345C
favorite_border

Опис на производот

БАЛАНС НА pH

Формулата со оптимална вредност на pH го помага обновувањето на природната заштита на кожата и благопријатно делува на нејзината чувствителност.

  • За сува и чувствителна кожа
  • Погоден за секојдневна употреба на кожа склона кон алергии
  • Погоден за бебешка и детска кожа
  • Лесно пенлива формула, без алкален сапун
  • Ја заштитува кожата од исушување, дури и при често миење

Дерматолошките иследувања докажуваат многу добра ефикасност и подносливост на производот од чувствителна, сува и проблематична кожа.

Резултат: кожата е поотпорна и помалку чувствителна кон негативните фактори на околната средина.

Пакување: 400 мл.

Содржина

Состав: вода, натриум кокоамфоацетат, натриум мирет сулфат, лаурил глукозид, лимонска киселина, натриум хлорид, метилпропанедиол, пантенол, натриум цитрат, ПЕГ-40 хидрогенизирано рицинусово масло, ПЕГ-200 хидрогенизиран глицерил палмат, поликватерниум-10, натриум бензоат, мирис.

Употреба: За надворешна употреба. За оптимална нега, користете го секојдневно во комбинација со Eucerin® pH5 лосионот за нега на кожата. Избегнувајте контакт со очите. Ако од гелот за туширање ви влезе во очите, исплакнете обилно со вода.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се