ALKALOID Прополис капки 30 мл

ALKALOID Прополис капки 30 мл
241,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045953C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Прополисот е смолеста материја што ја произведуваат медоносните пчели, со комбинирање на ензимите од сопствената плунка и пчелиниот восок, со супстанции што ги собираат од цветните пупки, од нектарите од кората на дрвјата и од другите природни растителни извори.

Прополисот се нарекува и пчелин лепак, кој служи како штит за одржување на здравата пчелина кошница.

Пакување: 30 мл

Содржина

Состав: производот содржи високопрочистен, густ екстракт од прополис во разблажен алкохол (етанол).

Препорачана дневна доза: за возрасни и деца постари од 12 години трипати на ден по 10-15 капки, разредени во мала количина течност или додадени на лажица со шеќер или со мед.

Предупредување:

  • Производот содржи алкохол
  • Не се препорачува за лица алергични на производи од пчела
  • Производот не треба да се користи како замена за разновидната исхрана

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се