AVENT Natural Response Пластично шише (1+ месеци), 260 мл

AVENT Natural Response Baby Bottles 260 ml SCY903-01, 1m+ plasticno sise za bebe
AVENT Natural Response Пластично шише (1+ месеци), 260 мл
695,00 ден.
521,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Акција
Шифра
054831C
favorite_border

Опис на производот

  • Го поддржува индивидуалниот ритам на пиење на бебето
  • Шише со најприроден облик на цуцла која имитира брадавица
  • Отворот на брадавицата е дизајниран така што млекото тече само кога бебето цица. Ова осигурува дека млекото не се истура никаде
  • Бебињата можат да пијат, голтаат и дишат користејќи го нивниот природен ритам, како на градите
  • Лесно го комбинира хранењето со гради и шише
  • Широкиот врат на шишето го олеснува полнењето и чистењето
  • Ергономското шише лесно се држи со малите раце на бебето, под кој било агол за максимална удобност при хранењето
  • Со напреден антиколик систем кој елиминира појава на стомачни колики кај бебето
  • Со мека флексибилна силиконска цуцла со проток 3 за 1+ месеци

Пакување: 260 мл.

Содржина

Состав: пластично шише со силиконска цуцла, 0% BPA - Без Бисфенол А.

Овие шишиња за бебиња се разликуваат од шишињата што слободно течат. Како и кај доењето, можеби ќе бидат потребни неколку обиди за да се навикнете да пиете од ова шише, што е сосема природно.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се