BALTIC BABY Килибарна огрлица за бебе

Baltic Baby Amber necklace for baby, kilibarna ogrlica, lance, gerdance za bebe
BALTIC BABY Килибарна огрлица за бебе
1.499,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
015836C
favorite_border

Опис на производот

Baltic Baby-100% ќилибарно ѓерданче за ублажување на симптоми и болки и лесно никнување на запчиња кај бебиња и деца и подобар имунитет со сертификат за квалитет и потекло.

Позитивното и благотворно дејство на ќилибарот (ценет минерал) е познат уште од многу одамна и се должи на присуството на сукцинатна киселина, докажана од страна на Нобеловецот и пионер на модерната бактериологија Роберт Кох, кој докажал дека не постои ризик од прекумерно влијание на човечкиот организам. Најквалитетен ќилибар е Балтичкиот ќилибар.

Тие се традиционално Европско помагало за никнување на запчиња и се специјално рачно изработени со уникатни, сигурносни чворови и сигурносен навој за закопчување. Претставуваат идеален подарок и се наменети за над 3 месечна возраст.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се