BECUTAN Шампон и пенливо срeдство за капење 2 во 1 со масло од лаванда, 200 мл

BECUTAN Шампон и пенливо срeдство за капење 2 во 1 со масло од лаванда, 200 мл
134,00 ден.
127,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
042908C
Online only
Акција 01-30.06.2024
favorite_border

Опис на производот

Комбинацијата на состојки што го сочинува овој производ овозможува двојно дејство за нега и хигиена на детската кожа и коса. Една од главните состојки е маслото од лаванда. Етеричното масло од лаванда содржи активни ароматични компоненти кои го прават ова масло од непроценлива вредност за одржување на здравјето, убавината и добрата состојба на организмот. Бенефитите од неговата употреба се далеку познати и со долгогодишна традиција.

Маслото од лаванда длабински и нежно ја чисти и негува нежната детска коса правејќи ја мека, сјајна и лесна за расчешлување. Дополнително овој производ содржи регенератор кој го надополнува ова дејство. Карактеристичниот релаксирачки мирис на маслото го прави овој производ да биде особено погоден за вечерното капење и добар сон. Исто така благопријатно делува и ја негува чувствителната детска кожа. Збогатен е и со Д-пантенол, состојка која учествува во процесот на регулирање на влажноста на косата и кожата.

Пакување: 200 мл.

Содржина

  • Не содржи парфем
  • Не содржи боја
  • Не содржи парабени
  • Производот е дерматолошки тестиран
  • Збогатен со Д-пантенол

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се