SOPHIE LA GIRAFE Глодалка телефон (3+м)

Sophie La Girafe Ice Bite Telephone 3146 telefon glodalka
SOPHIE LA GIRAFE Глодалка телефон (3+м)
579,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045852C
favorite_border

Опис на производот

Sophie La Girafe Ice Bite Telephone - Глодалка - телефон.

  • Наменето за деца 3+ месеци
  • Совршено ги смирува чувствителните бебешки непца

Глодалката телефон декорирана со слика од жирафата ги смирува и стимулира воспалените непца на бебето. Ладната површина ја анестезира болката предизвикана од никнување на запчињата, а тврдиот дел ги штити рацете на бебето од ладната површина на глодалката. Лесна и едноставна за држење.

Пакување: 1 тропалка.

 

Содржина

Предупредување: Ладете ја глодалката само во фрижидер, не ја замрзнувајте во замрзнувач. Производот не се стерилизира и не се става во машина за миење садови.

Начин на одржување: Се препорачува чистење на површината со влажна крпа. Пред употреба отстранете го пакувањето. Проверете го производот внимателно пред секоја употреба, особено ако детето има заби. Повлечете го производот во сите насоки, и фрлете го ако има знаци на оштетување. Чувајте ги упатствата бидејки содржат важни информации. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се