BERLIN CHEMIE Еспумисан 40 мг, 50 капсули

BERLIN CHEMIE Еспумисан 40 мг, 50 капсули
379,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
017222C
favorite_border

Опис на производот

  • Потполно безбеден - нема ресорпција и метаболизам во организмот
  • Делува директно на гасовите
  • За симптоматско лекување на тегоби кои настанале после собирање на гасовите во желудникот или цревата (метеоризам или гасови)
  • За припрема на дијагностичко испитување на абдоминалната регија
  • После терапија со антибиотици
  • Кај пациенти со хеликобактер
  • Кај дијабетичари
  • Заедно со пробиотици

Пакување: 50 капсули

Содржина

Состав: симетикон.

Дозирање:

Деца постари од 6 години, адолесценти и возрасни 2 капсули 3 до 4 пати дневно.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се