BIODERMA Photoderm Spot Age Антиоксидативна заштита од сонце против темни дамки и брчки, со СПФ 50+, 40 мл

bioderma photoderm SPOT AGE 50+ anti dark spots antioxidant gel cream 40 ml invisible antioksidativna zastita od sonce protiv temni damki i brcki
BIODERMA Photoderm Spot Age Антиоксидативна заштита од сонце против темни дамки и брчки, со СПФ 50+, 40 мл
1.139,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
025037C
favorite_border

Опис на производот

Photoderm SPOT-AGE SPF 50+/UVA 38                                                         

Висока антиоксидативна заштита од сонце против темни дамки и брчки.

Иновација: BIODERMA го создаде Photoderm SPOT-AGE SPF 50+, кој ја комбинира моќта на три активни состојки препознаени од дерматолозите [витамин Ц-витамин Е-Centella Asiatica] и сончеви филтри за заштита од широк спектар [УВ-видлива светлина-инфрацрвена] и овозможува заштита од сонце што спречува и промовира намалување на видливите знаци на фото-стареење (темни дамки, брчки, губење на цврстина) на кожата. Cellular Bioprotection™ патент: вистинска внатрешна биолошка заштита која jа зачувува и стимулира природната одбрана на кожата од штетното дејство на сончевата радијација.

  • Лесна dry-touch гелна текстура
  • Хидрира и обновува
  • Одлична make-up база
  • Одлична окуларна толеранција
  • Водоотпорно
  • Некомедогено

Пакување: 40 мл.

Содржина

Употреба: Нанесете секојдневно за да се намали ризикот од темни дамки и фото-стареење. Самостојно или после дневен крем. Нанесете во доволна количина и рамномерно пред изложување на сонце.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се