BIOGAIA Протектис јагода, 10 таблети

BIOGAIA Протектис јагода, 10 таблети
394,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051497C
favorite_border

Опис на производот

БиоГаја Протектис таблетите за џвакање содржат патентирана млечно киселинска бактерија Lactobacillus reuteri Protectis (L. reuteri DSM 17938) којашто им помага на добрите микроорганизми да го одржат природниот баланс на цревата. Бидејќи L. reuteri Protectis е природен жител во човечкото тело, тој е силно приспособен да преживее и да дејствува заедно со него. L. reuteri Protectis е испитуван во голем број клинички студии и ја докажа својата безбедност и ефективност.

БиоГаја Протектис таблетите за џвакање се препорачуваат при:

  • Третман и превенција на констипација кај деца и возрасни
  • Третман и превенција на функционална абдоминална болка кај деца
  • Дополнителна терапија на антибиотско лекување
  • Дијареја
  • Подобрување на имунитетот
  • Помага во спречување на појава на егзема кај деца со атописка конституција
  • Кај деца и возрасни, како дополнителна терапија, го намалува присуството на helicobacter pylori
  • Помага во одржување на здравјето на устата и забите (L. Reuteri е единствен пробиотик присутен во усната празнина кој може да убие одредени видови бактерии кои предизвикуваат расипување на забите)

Пакување: 10 таблети

Содржина

Состав: 1 таблета содржи 100 милиони живи пробиотски бактерии Lactobacillus reuteri Protectis.

Употреба: 1 таблета дневно.

Кога го употребувате пробиотикот за време на употреба на антибиотски лекови, пробиотикот земете го најмалку 2 часа по земањето антибиотици.
За задоволителни резултати, користете го пробиотикот непрекинато најмалку 10 дена.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се