CERAVE Хидратантно масло за чистење за нормална до сува кожа, 236 мл

Cerave hydrating foaming oil cleanser 236ml hidratantno maslo za cistenje za normalna do suva koza
CERAVE Хидратантно масло за чистење за нормална до сува кожа, 236 мл
993,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054489C
favorite_border

Опис на производот

CeraVe Hydrating Foaming Oil Cleanser

  • За нормална до екстремно сува кожа и кожа склона кон атопија
  • За бебиња, деца и возрасни
  • Чисти, хидрира и смирува без нарушување на бариерата на кожата на лицето
  • Содржи три есенцијални церамиди, триглицериди и сквалан
  • Без прафем, некомедогена формула, без чувство на маснотии
  • Развиено со дерматолози

Пакување: 236 мл

Содржина

Состав: Aqua/water, Glycerin, Peg-200 Hydrogenated Glyceryl Palmate, Coco-betaine, Disodium Cocoyl Glutamate, Peg-120 Methyl Glucose Dioleate, Polysorbate 20, Peg-7 Glyceryl Cocoate, Peg-150 Pentaerythrityl Tetrastearate, Ppg-5-ceteth-20, Peg-6 Caprylic/capric Glycerides, Squalane, Ceramide Np, Ceramide Ap, Ceramide Eop, Carbomer, Triethyl Citrate, Sodium Chloride, Sodium Hydroxide, Sodium Cocoyl Glutamate, Sodium Lauroyl Lactylate, Sodium Hyaluronate, Cholesterol, Citric Acid, Capryloyl Glycine, Hydroxyacetophenone, Caprylyl Glycol, Caprylic/ Capric Triglyceride, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Phytosphingosine, Xanthan Gum, Benzoic Acid.

Употреба: втријте го хидратантното масло на влажна кожа и исплакнете.

Избегнувајте контакт со очи. Во случај на контакт со очи, обилно исплакнете со вода.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се