CERAVE Ретинол серум за изедначен изглед на кожата, 30 мл

Cerave Resurfacing Retinol Serum 30 ml retinol serum za izednacen izgled na kozata
CERAVE Ретинол серум за изедначен изглед на кожата, 30 мл
1.358,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055392C
favorite_border

Опис на производот

CeraVe Resurfacing Retinol Serum Ретинол серум за изедначен изглед на кожата

  • Ја намалува видливоста на порите и флеките после неправилности
  • Помага во обновувањето на заштитната бариера на кожата и ја прави кожата мазна
  • Co 3 есенцијални церамиди, екстракт од корен од сладунец и ниацинамид
  • Капсулиран ретинол

Пакување: 30 мл

Содржина

Состав: Aqua/water, Propanediol, Dimethicone, Cetearyl Ethylhexanoate, Niacinamide, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Dipotassium Glycyrrhizate, Hydrogenated Lecithin, Potassium Phosphate, Ceramide Np, Ceramide Ap, Ceramide Eop, Carbomer, Cetearyl Alcohol, Behentrimonium Methosulfate, Dimethiconol, Lecithin, Sodium Citrate, Retinol,
Sodium Hyaluronate, Sodium Lauroyl Lactylate, Cholesterol, Phenoxyethanol, Alcohol, Isopropyl Myristate, Caprylyl Glycol, Citric Acid, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Pentylene Glycol, Phytosphingosine, Xanthan Gum, Polysorbate 20, Ethylhexylglycerin.

Упатство: Секојдневно нанесете рамномерно на лицето. Избегнувајте контакт со очите и устата. Доколку дојде до контакт темелно исплакнете со вода. Ако се јави непријатност при првата употреба, разредете го нанесувањето додека кожата не се навикне. Користете заштита од сонце кога се користи производот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се