CHICCO Пренослива електрична пумпа за измолзување

CHICCO Пренослива електрична пумпа за измолзување
6.990,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054769C
favorite_border

Опис на производот

Преносливата електрична пумпа за гради е смислено дизајнирана да им овозможи на мајките природно искуство на пумпање преку својата двофазна технологија која го имитира моделот на цицање на бебето. Идеална е за употреба дома, но и додека патувате, и им дозволува на новите мајки да го измолзат млекото со удобност и ефикасност и да го складираат за да го нахранат бебето во ситуации кога се зафатени.

 • Ефективно и нежно измолзување: новиот иновативен систем го прави измолзувањето поедноставно полесно овозможувајки природен проток
 • Технологија во 2 фази: пумпата е дизајнирана да работи во 2 фази. Фазата 1 се состои од почеток со брзо измолзување за да се стимулира протокот на млеко и фаза 2: по две минути започнува побавно измолзување.  За време на доењето, може да го одберете нивото на измолзување кое најмногу ќе ви
  одговара (10 нивоа)
 • ЛЦД екран кој прикажува тајмер, ниво и фаза
 • Удобна положба за пумпање: електричната пумпа за гради Chicco е дизајнирана за исправено измолзување без да се наведнувате напред, со што се спречува какво било напрегање или мускулна напнатост
 • Лесна за употреба: пумпата за гради има 4 копчиња кои ги контролираат сите функции, што ја прави попрактична и поудобна
 • Максимална нежност: мекиот силикон и специјалниот состав на пумпата овозможува нежен контакт до кожата на градата
 • Максимална практичност: компактноста и двете опции на напојување, со батерии и со адаптер за во струја, ја прави оваа пумпа совршена за користење кога сте надвор или дома
 • Преносливата електрична пумпа за гради Chicco со својата тивка работа со мотор нуди дискретно искуство со пумпање, овозможувајќи ви удобно да го измолзете млекото во секое време, насекаде, без многу бучава
 • Компатибилна со шишиња Natural Feeling

Содржина

Состав: пластика, силикон, електронски делови.

Деловите и додатоците кои се директно во контакт со млекото се
во согласност законската регулатива.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се