NOVALAC Пренатал 30 капсули

NOVALAC Пренатал 30 капсули
973,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
050323C
favorite_border

Опис на производот

Novalac Prenatal капсулите се производ од најновата генерација за жени кои планираат бременост, за бремени жени и доилки. Со само една капсула на ден, ги задоволуваме зголемените дневни потреби за сите клучни хранливи материи кои придонесуваат за здрав развој на доенчето.

Novalac Prenatal капсулите се карактеризираат со иновативен состав:

  • активен облик на фолна киселина Quatrefolic®, која го намалува ризикот од оштетување на невралната цевка кај доенчето
  • железо Lipofer®, кое ја намалува иритацијата на желудникот
  • ДХА, која овозможува правилен развој на мозокот и видот кај доенчето
  • други важни витамини и минерали
  • во само 1 капсула на ден

Пакување: 30 капсули

Содржина

Состав: рибино масло (извор на ДХА и ЕПА), железо дифосфат, фолна киселина, калиум јодид, холекалциферол, Д-биотин, ниацин, цинк цитрат, аскорбинска киселина, магнезиум диоксид, ДЛ-алфа-токоферил ацетат, желатин, супстанца за задржување на влага: сорбитол, глицерол; жолт восок, натриум селенит, супстанца за спречување на  згрутчување: магнезиум стеарат, калциум стеарат, калциум Д-пантотенат, емулгатор: лецитин од сончоглед, цијанокобаламин, пиридоксин-хидрохлорид, тиамин-мононитрат, рибофлавин, (6S)-5-метилтетрахидрофолни глукозамин, бои: титаниум диоксид, црн железо оксид и кармин.

Употреба: 1 капсула на ден за време на оброк со чаша вода. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се