CORINE de FARME Морска сол за капење со арома на алое вера 1.3 кг

CORINE DE FARME Sea Bath Salt Sels de Bain Marins  parfumAloe Vera  0166  morska sol za kapenje so aroma na aloe vera
CORINE de FARME Морска сол за капење со арома на алое вера 1.3 кг
299,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
030053C
favorite_border

Опис на производот

  • Морска сол за капење
  • Со смирувачко дејство
  • Со арома на алое вера

Асортиманот на морски соли од Corine de Farme брзо се раствораат во вода. Морска сол за смирување со арома на алое вера ја омекнува кожата и на вашето тело му обезбедува интензивно чувство на релаксација. Производот е погоден за употреба во бањи и спа центри.

Пакување: 1.3 кг

Содржина

Состав: натриум хлорид, парфем, CI 77288, CI 19140.

Употреба: ставете 5 полни капачиња од солта во топла бања.

Мерка на претпазливост: не е погодна за употреба кај деца под 3 години.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се