CURAPROX CS 5460 Ultra Soft Fun Четки за заби, 2 парчиња

CURAPROX CS 5460 Ultra Soft Fun Toothbrush Четки за заби
CURAPROX CS 5460 Ultra Soft Fun Четки за заби, 2 парчиња
719,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053004C
favorite_border

Опис на производот

Curaprox CS 5460 Ultra Soft - Fun Edition - Четки за заби.

Ефективно ги отстранува забните наслаги, дури и таму каде што започнува воспалението на непцата - на работ помеѓу забот и непцето.

Четка за заби за сите кои ги сакаат своите непца. Четката за заби CS 5460 Ultra Soft е исклучително мека и ефикасна при отстранување на забните наслаги, дури и од работ на непцето. Со нежно четкање, и употреба на минимален притисок, четката го задржува својот облик и цврстина, а благодарение на малата и компактна глава овозможува лесен пристап и до тешко достапните места во устата.

Пакување: 2 четки.

Содржина

Содржи 5460 ултра меки CUREN® влакна со дијаметар од 0,1 мм.

Четката има осумаголна дршка со која се овозможува едноставно држење и поставување на влакната под агол од 45 степени при четкањето.

Предности на четката за заби CURAPROX CS 5460:

  • 5460 ултра меки CUREN® влакна
  • Мала компактна глава
  • Осумаголна дршка за лесно држење

Поставете ја четката за заби така што половина од влакната ќе ги покриваат непцата, а другата половина забите, четкајте со мали кружни движења. На овој начин густите и тенки влакна ефикасно ќе ги исчистат наслагите помеѓу работ на непцето и забот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се