CURAPROX Детска паста за заби со вкус на јагода 0 ppm (0+месеци), 60 мл

CURAPROX Детска паста за заби со вкус на јагода 0 ppm (0+месеци), 60 мл
394,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051835C
favorite_border

Опис на производот

Детска паста за заби Curaprox Kids со освежителен и сладок вкус на јагода, без флуор.

Освежителниот вкус на јагода четкањето го прави позабавно. Но сепак оваа паста за заби нуди многу повеќе од тоа. Содржи 0 p.p.m. натриум флуорид кој на млечните заби им овозможува ефикасна заштита од кариес и соодветна е за деца од најмала возраст.

Свежиот вкус и арома ќе им биде омилен и на најприбирливите дечиња. Освен што штити од кариес и ги зајакнува забите и непцата, на децата им е загарантирана здравата и убава насмевка.

Оваа паста за заби не содржи штетни состојки како натриум лаурил сулфат (SLS), триклосан и микропластика. Што содржи? Само добри состојки. 

  • Натриум флуорид кој го зајакнува емајлот на забот
  • Ензими кои ја поттикнуваат природната одбранбена функција на плунката, поттикнуваат реминерализација и спречуваат појава на сува уста
  • Ксилитол (шеќер од бреза) кој штити од бактерии и ги зајакнува забите.

Пакување: 60 мл

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се