DIETPHARM Гинко билоба + омега + б-комплекс, 30 капсули

DIETPHARM Гинко билоба + омега + б-комплекс, 30 капсули
449,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
020963C
favorite_border

Опис на производот

Додаток на исхраната со екстракт од лист на гинко билоба, ДХА омега-3 масни киселини и витамини од групата Б.

  • Екстрактот од лист на гинко придонесува во одржување на нормална циркулација и помнење
  • ДХА придонесува во одржување на нормална функција на мозокот. корисен ефект се постигнува со дневен внес од 250 мг ДХА
  • Пантотенската киселина придонесува за нормални ментални способности

Пакување: 30 капсули

Содржина

Состав:

  во 1 капсула: %ПВ*
Сув екстракт од лист на Гинко со најмалку 24% гинкофлавоногликозиди и 6% терпени 60 мг -
ДХА (докозахексаенска киселина) од рибино масло 250 мг -
Ниацин (никотинамид) 10 мг NE 63
Пантотенска киселина 6 мг 100
Витамин Б6 2 мг 143
Рибофлавин 1.6 мг 114
Тиамин 1.4 мг 127
Фолна киселина 200 мкг 100
Витамин Б12 1 мкг 40

*ПВ - Препорачан дневен внес за возрасни

Употреба: се зема 1 капсула на ден. По редовно користење во тек на 2 месеци, да се направи пауза од 1 месец.

Не се препорачува при пореметување на згрутчување на крвта, кај бремени жени, доилки и деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се