DIETPHARM Кондроин форте, 40 таблети

DIETPHARM Кондроин форте, 40 таблети
695,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
006183C
favorite_border

Опис на производот

Kondroin Forte е додаток во исхраната кој е комплементарен извор на глукозамин и хондроитин за зглобовите и коските.

Таблетите Kondroin Forte се наменети за зглобови и коски и се комплементарен извор на глукозамин и хондроитин.

Хондроитин сулфат е сложен јаглехидрат (гликозаминогликан) кој се наоѓа во сврзното ткиво на сите цицачи. Хондроитин сулфатот се синтетизира во телото од бета-D-глукуронска киселина и D-N-бета ацетил галактозамин. Се создава од клетките на 'рскавицата - хондроцити. Со возраста се намалува производството на хондроитин сулфат, а со тоа и неговата концентрација во зглобните структури.

Се препорачуваат таблетите за намалување на болката и подобрување на функцијата на зглобовите како дополнителна терапија при дегенеративни промени во зглобовите, за превентивна заштита на зглобовите кај спортски повреди.

Пакување: 40 таблети

Содржина

Состав:

  Дневна доза од 2 таблети содржи:
Глукозамин сулфат 1000 мг
од тоа глукозамин 600 мг
Кондроитин сулфат 400 мг

Состојки: Глукозамин сулфат-дикалиум хлорид (од ракови); натриум хондроитин сулфат, пченкарен скроб; лактоза; регулатор на киселост: дикалциум фосфат; згуснувач: арапска гума за џвакање; bulking агент: микрокристална целулоза; емулгатор: моно- и диглицериди на масни киселини; Средство против стврднување: магнезиумови соли на масни киселини, згуснувач: вкрстено врзана натриум карбокси метил целулоза; средство против стврднување: силициум диоксид; средство за полирање: шелак; средство против стврднување: талк.

Употреба: се препорачува два пати дневно по една таблета за време на оброк. со течност.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се