DR. BACHEFF Проакне лосион 50 мл

DR. BACHEFF Проакне лосион 50 мл
150,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
023079C
favorite_border

Опис на производот

Проакне лосион се користи како тоник за чистење на кожата пред употреба на Проакне крем.
Го отстранува најповршниот дел од кожата, го ослободува пилосебацелниот канал на лојните жлезди, ги отстранува масните лушпи и вишокот на маснотии од кожата, а во исто време ја прави кожата нежна и влажна.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: аlcohol, аqua, urea, propolis, calendula оfficinalis, propylene glycol, menthol, pimpinella аnisum еxtract, јuniperus communis.

Начин на употреба: со памучно перниче исчистете ја посакуваната површина на кожата, оставете да се исуши и нанесете Проакне крем. Се употребува пред и после депилација или бричење два пати на ден, а според потребата и почесто.

Напомена: на ткаенини остава траги кои тешко се отстрануваат.

Контраиндикации: препаратот не смеат да го употребуваат лица со преосетливост кон некоја од состојките. Во случај на преосетливот кон препаратот или некоја негова состојка, престанете со употреба и консултирајте се со дерматолог.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се