DR. HAUSCHKA Ноќен серум, 20 мл

DR. HAUSCHKA Ноќен серум, 20 мл
1.995,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
020513C
favorite_border

Опис на производот

  • Ревитализирачка ноќна нега која ги поддржува есенцијалните процеси на кожата
  • За сите состојби на кожа

Ноќниот серум го враќа тонусот, ревитализира и превенира брчки оставајќи свеж и блескав тен. Полифенолите и флавоноидите од јаболко делуваат против-воспалително, ги неутрализираат слободните радикали и ги обновуваат клетките.

Не-масна и лесна текстура од плод на јаболко, јаболков цвет и хамамелис помага процесите во текот на ноќта да се одвиваат непречено со полна поддршка од овие есенцијални состојки.

Пакување: 20 мл

Содржина

Состав: вода, природен алкохол, глицерин, воден дестилат од јаболка, екстракт од црвена алга, екстракт од хамамелис, екстракт од јаболка, природен мирис *, цитронелол*, лимонен*, гераниол*, цитрал*, натриум хлорид, ксантан гума. 

Употреба: нанесете во мала количина од овој серум, навечер, после чистење и тонизирање на кожата.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се