DR. MITOV Фиброгел, 150 г

Dr. Mitov Fibrogel
DR. MITOV Фиброгел, 150 г
449,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054478C
favorite_border

Опис на производот

Фиброгел е додаток на исхраната кој содржи псилиум (лушпи од семето Plantago Ovata)

  • Придонесува за здраво и редовно празнење на цревата
  • Придонесува за олеснето формирање на помека столица
  • Придонесува за подобра контрола на холестеролот

Произведено за Центар за Лајфстајл медицина Феникс ДООЕЛ Маврово 11, Струмица 

Земја на потекло: Индија

Содржина

Состав: лушпи од семе Plantago Ovata. 100 г содржи 75,3 г растителни влакна

Употреба: 1 лажица (5 г) во 300 мл чаша вода, до 3 пати на ден за максимален ефект, после оброк

Препорачана доза: 15 г

Напомена: Да не се надминува препорачаната доза. Да не го користат лица алергични на псилиум. Производот да се чува на ладно и суво место вон дофат од деца. Производот не е замена за разновидна и избалансирана исхрана.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се