NATURAL WEALTH Остео Комплекс, 100 таблети

natural wealth osteo complex food supplement 100 tablets osteo kompleks
NATURAL WEALTH Остео Комплекс, 100 таблети
793,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
000823C
favorite_border

Опис на производот

Остео Комплекс

  • Калциумот е потребен за одржување на нормални коски
  • Витамин Д придонесува за нормална апсорпција и искористување на калциумот и фосфорот

Пакување: 100 таблети

Содржина

Состав:

2 таблети содржат:

    ПДВ*
Калциум 667 мг 83%
Железо 6.6 мг 47%
Магнезиум 333 мг 89%
Витамин A (2666 IЕ) 800 мкг RE 100%
Витамин Ц 67 мг 84%
Витамин Д  (267 ИЕ) 6.7 мкг 134%

*препорачано дневно внесување                                      

Состојки: калциум карбонат, магнезиум оксид, средство за зголемување на волуменот (микрокристална целулоза, желатин), стабилизатор (умрежена целулозна гума), аскорбинска киселина, железен глуконат, средство за глазирање (хидроксипропил метилцелулоза, природна глазура од палмини листови), средство против стврднување (растителен магнезиум стеарат), витамин А ацетат, холекалциферол. За полесно голтање, таблетите се обложени.

Употреба: за возрасни по две (2) таблети на ден, најдобро заедно со оброкот. Да не се надминува препорачаната дневна доза.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се