DRAGON Superfoods Органска пченична трева во прав, 150 г

DRAGON Superfoods Органска пченична трева во прав, 150 г
305,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
052922C
favorite_border

Опис на производот

  • Од органско производство
  • Не содржи глутен
  • Големо количество влакна

Dragon Superfoods Wheat Grass Powder е ситно мелениот зелен дел од пченицата. Поради големото количество на хлорофил и растителни влакна, овој прав претставува одлична поддршка на вашето смути или свеж сок. Едноставно додадете ½ шолја зелено грозје, ½ шолја ананас на коцки, 1 праска на коцки, 120 мл филтрирана вода и 2 лажички од пченичната трева во прав.

Нето-тежина: 150 г

Содржина

Состав: пченична трева* во прав (100%).

*од органско производство.

Нутритивни вредности на 100 г производ: енергетска вредност 1074 kJ/259 kcal, масти 1.8 г, од кои заситени 0.3 г, јаглехидрати 16 г, од кои шеќери 4.4 г, влакна 53 г, протеини 18 г, сол 0.07 г, хлорофил 83.1 мг.

Употреба: 1-3 лажички (10-15 г) по порција.

Да се чува на ладно, темно и суво место.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се