DRAGON Superfoods Органска сина спирулина во прав, 75 г

Smart Organic Dragon Superfoods Organic Blue Spirulina Powder 75 g sina (plava) spirulina
DRAGON Superfoods Органска сина спирулина во прав, 75 г
2.290,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
055303C
favorite_border

Опис на производот

Smart Organic Dragon Superfoods Organic Blue Spirulina Powder Органската сина спирулина во прав е екстракт од добро познатата сино-зелена алга Spirulina platensis. Како резултат на тоа е добиен природен пигмент на храна - фикоцијанин. Екстрахирана од квалитетна органска суровина, ги задржува хранливите придобивки на спирулината. Има многу поблаг вкус и арома од типичните алги. Карактеристичната длабока сина боја и недостигот на силен вкус ја прават сината спирулина погодна за десерти.

  • Од органско производство
  • Големо количество протеини
  • Благ вкус
  • Богата со фикоцијанин

Нето-тежина: 75 г

Содржина

Состојки: сина спирулина* во прав – фикоцијанин екстракт (100%). 
*од органско производство

Нутритивни вредности на 100 г производ: енергетска вредност 1457 kJ/343 kcal, масти <0,1 г, од кои заситени 0 г, јаглехидрати 46 г, од кои шеќери 0 г, влакна 3,6 г, протеини 38 г, сол 2,63 г, Ц-фикоцијанин 30%.

Да се чува на ладно, темно и суво место.

Употреба: Половина или една лажичка на ден. За појадок, во смути, десерти или сок.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се