ENISA KADRII DREAM CREAM Крем за лице со СПФ 50+, 50 мл

Enisa Kadrii Dream cream 50 ml krem za lice
ENISA KADRII DREAM CREAM Крем за лице со СПФ 50+, 50 мл
2.880,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
055145C
favorite_border

Опис на производот

Совршен додаток на вашата дневна рутина за нега на кожата. Овој крем содржи моќна мешавина на состојки кои работат заедно за да го заштитат, осветлат и подобрат севкупниот изглед на вашата кожа. 

 • Обезбедува висока заштита од УВА и УВБ зраците, помагајќи да се спречат изгореници и оштетување на кожата. Ова е благодарение на вклучувањето на Avobenzone, моќна состојка за заштита од сонце која ги блокира штетните УВ зраци
 • Содржи бисабол и екстракт од Humulus Lupulus (хмељ), две моќни средства за избелување кои помагаат да се осветли и изедначи тонот на кожата
 • Палмитоил трипептид-1 и палмитоил тетрапептид-7 се исто така вклучени за поддршка на природното производство на колаген и еластин на кожата, намалувајќи ја појавата на фини линии и брчки
 • Ја подобрува циркулацијата и го намалува отокот и темните кругови околу очите
 • Природни екстракти како што се екстракт од цвет од камилица ректита, екстракт од лавандула ангустифолија, дестилат од цвет од роза дамасцена (роза) и хидросолна вода од Cucumis Sativus (краставици) - обезбедуваат антиоксидантна заштита и хидратација на кожата
 • Глицеринот, маслото од Prunus amygdalus dulcis и хидрогенизираното растително масло обезбедуваат хидратација, оставајќи ја кожата мека и еластична
 • Екстракт од семе од Aesculus Hippocastanum (коњски костен), ретинил палмитат, токоферол (и) инозитол, калциум пантотенат, линолеинска киселина и биотин, кои работат заедно за да ја подобрат текстурата на кожата и да ја подобрат функцијата на природната бариера на кожата

   

Можете да го користите овој крем не само како крем за сончање туку и како дневен навлажнувач за да ја негувате и хидрирате вашата кожа.

Кремастата текстура овозможува лесно нанесување и ширење со еден допир, овозможувајќи и на кожата да дише. Ги спречува знаците на стареење и штити од промена на бојата и темните дамки предизвикани од изложување на сонце. Има лесна и немрсна текстура.

 • Заштитува
 • Корегира
 • Хидрира
 • Осветлува

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: Aqua, Chamomilla Rectita Flower, Extract - Lavandula Angustifolia, Extract - Rosa damascena (Rose), Flower Distillate, Cucumis Sativus, (cucumbers) hydrosol water, Glycerin, Prunus Amygdalus Dulcis, Oil, Hydrogenated Vegetable Oil, Camellia Sinensis Leaf, Bisabol, Avobenzone, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Caprylic/Capric, Bisabol, Humulus, Triglyceride, Humulus Lupulus, Lupulus (Hops) Extract, (Hops) Extract, Polysorbate 20, Hexylresorcinol, Caprylic Acid, Isopropyl Alcohol, PEG-400, Palmitoyl Tetrapeptide- Caproic Acid, Capric Acid, Aesculus Hippocastanum (Horse Chestnut) Seed Extract, Retinyl Palmitate, Tocopherol (and) Inositol, Calcium Pantothenate, Linoleic Acid, Biotin, Ethylhexyl, Methoxycinnamate, Water, Butylene Glycol, Carbomer, Palmitoyl Tripeptide-1, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Titanium dioxide,
Phenoxyethanol.

Начин на употреба: Нанесете ја кремата на сува кожа 20-30 минути пред изложување на сонце и повторно нанесувајте на секои 2 часа. Со оваа моќна мешавина на висококвалитетни состојки, вашата кожа ќе биде заштитена и негувана, давајќи ви младешки и сјаен изглед.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се