EUCERIN DermoCapillaire 5% Urea Шампон за сув скалп, 250 мл

EUCERIN DermoCapillaire 5% Urea Шампон за сув скалп, 250 мл
885,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
020661C
favorite_border

Опис на производот

Смирувачкиот шампон со уреа е специјално создаден за сув скалп придружен со јадеж.

Содржи уреа и лактат-две хидратантни состојки коишто и природно се произведуваат во здравата кожа. Овозможува соодветна нега на сув скалп придружен со јадеж.

Пакување: 250 мл

Содржина

Состав: Aqua, Sodium Myreth Sulfate, Urea, Decyl Glucoside, Sodium Lactate, Sodium Cocoamphoacetate, Coco-Glucoside, Laureth-9, PEG-200 Hydrogenated Glyceryl Palmate, Glyceryl Oleate, Panthenol, Lactic Acid, Polyquaternium-10, Sodium Benzoate, Sodium Salicylate.

Употреба: Нанесете на мокра коса и со масажни движења распенете. Оставете да делува, па исплакнете добро со вода. Погоден за секојдневна употреба.

Погоден за деца над три години.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се