GEROVITAL Tratament EXPERT Шампон против опаѓање, 250 мл

GEROVITAL Tratament EXPERT Шампон против опаѓање, 250 мл
345,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
037355C
favorite_border

Опис на производот

GEROVITAL® Tratament EXPERT Anti-hair loss shampoo

  • Шампон против опаѓање на косата
  • Со PROCAPILᵀᴹ, BIO-CAPIGEN

Оптимално ги комбинира концентрациите на Procapil и Bio-Capigen, активни био-комплекси кои содржат есенцијални хранливи материи што се од суштинско значење за здрав раст на косата.

Пакување: 250 мл.

Содржина

Состав: вода, натриум лаурет сулфат, натриум хлорид, кокамидопропил бетаин, бутилен гликол, ППГ-26-бутет-26, ПЕГ-40 хидрогенизирано рицинусово масло, апигенин, олеанолова киселина, биотиноил трипептид-1, кватеринум-22, поликватерниум-7, плацентален протеин, хидролизиран соја протеин, пропилен гликол, пантенол, цинк-PCA, гликоза, орнитин HCL, ниацинамид, аргинин HCL, пиридоксин HCL, глукозамин HCL, цитрулин, биотин, натриум сукцинат, лимонска киселина, парфем, натриум бензоат, калиум сорбат, хлорфенезин, феноксиетанол, сорбинска киселина, линалол, лимонен.

Употреба: Нанесете од шампонот и масирајте го скалпот 2-3 минути, стимулирајќи ја циркулацијата за апсорпција на активните супстанци. Исплакнете темелно.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се