GEROVITAL Tratament EXPERT Балсам пена со арганово масло, 200 мл

GEROVITAL Tratament EXPERT Балсам пена со арганово масло, 200 мл
329,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053435C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

GEROVITAL® Tratament EXPERT Argan Moisturizing Conditioner

 • Балсам/регенератор-пена за хидратација на косата со арганово масло
 • За тенка коса, без волумен
 • Дерматолошки тестирано

Балсам-пена, што не се измива, чии состојки делуваат на влакната на косата во текот на целиот ден.

Што прави на косата:

 1. Ја хидрира

 2. Ја обновува оштетената и сува коса на која и фали виталност и волумен

 3. Антистатик, за коса која е наелектризирана

 4. Не се измива

 5. По апликацијата, косата станува лесна за исчешлување

 6. И дава на косата сјај, без да имате чувство дека Ви тежи

Пакување: 200 мл

Содржина

Состав:

 • Активни компоненти:

 1. Масло од арган

 2. Омега 6 и Омега 9

 3. Полифеноли

 4. Витамин Е

 5. Есенцијални масни киселини

Употреба: нанесете на свежо измиена коса, исушена со крпа. Пред секоја употреба убаво протресете. Прснете мала количина од производот на дланката. Втријте го балсамот во секое праменче на косата по целата должина. Не нанесувајте премногу балсам одеднаш и не масирајте. Откако ќе нанесете на целата коса, исчешлајте ја и стилизирајте ја по желба.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се