EUCERIN UreaRepair Plus Сет за сува кожа, лосион за тело со 10% уреа + крем за раце

EUCERIN UreaRepair Plus Set Lotion & Hand Cream losion za telo i krem za race za suva koza
EUCERIN UreaRepair Plus Сет за сува кожа, лосион за тело со 10% уреа + крем за раце
1.319,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
056094C
favorite_border

Опис на производот

EUCERIN UreaRepair Plus Сет лосион за тело со 10% уреа + крем за раце

Уникатна комбинација од состојки за брзо смирување на знаците на сува кожа и долготрајна заштита на сува кожа. Кожата е еластична и повторната појава на сува кожа е одложена во времето. Серамидите придонесуваат за зајакнување на сопствената заштитна бариера на кожата и помагаат за превенција на загуба на хидратација. Уреата и површински активните состојки помагаат да се подобри капацитетот за задршка на вода во кожата, што помага значајно да се зголеми количината на влага.

 

Содржина

Состав: Вода, уреа, глицерин, изопропил стеарат, дикаприлил етер, глицерил глукозид, натриум лактат, путер бутироспермум парки, тапоика, полиглицерил-4 диизостеарат-полихидроксистеарат-себакат, карнитин, цетарилин, цетарил анин, цитрулин, лизин, серин, млечна киселина, натриум хлорид, манитол, сахароза, глутаминска киселина, треонин, гликоген, 1-2-хександиол, феноксиетанол, калиум сорбат, аргинин, РСА.

Состав: Вода, глицерин, уреа, дибутил адипат, глицерил стеарат, стеарил алкохол, дикаприлил етер, цетеарил алкохол, натриум лактат, тапиока скроб, глицерил стеарат SE, керамид NP, млечна киселина, аргинин HCL, натриум РСА, натриум, Аланин, карнитин, глицин, натриум хлорид, диметикон, ксантанска гума, натриум цетеарил сулфат, децилен гликол, феноксиетанол, пентилен гликол.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се

Албански

EUCERIN® UreaRepair Plus PËR LËKURË TË THATË  
Locion për trup, me 10% urea, 400 ml+ Krem për duar 5% urea, 75 ml 

*DY PRODUKTE ME ÇMIM MË TË ULËT
Kombinim unik i përbërësve për qetësim të shpejtë të shenjave të lëkurës së thatë dhe mbrojtje afatgjate e lëkurës së thatë. Lëkura është elastike dhe rishfaqja e lëkurës së thatë i referohet kohës. 
Qeramidet kontribuojnë në forcimin e barrierës mbrojtëse të lëkurës dhe ndihmojnë në parandalimin e humbjes së hidratimit. Urea dhe përbërësit aktivë të sipërfaqes ndihmojnë në përmirësimin e kapacitetit të lëkurës për të mbajtur ujin, gjë që ndihmon në rritjen e ndjeshme të sasisë së lagështisë.
EUCERIN® UreaRepair Plus, Locion për trup, me 10% urea, 400 ml

Përbërja: ujë, ure, glicerinë, izopropil stearat, dikapriil eter, gliceril glukozid, laktat natriumi, gjalpë butyrospermum parkii, tapoika, poligliceril-4 diizostearat-polihidroksistearat-sebacate, karnitinë, cetarilinë, cetaril aninë, citrullinë, lizinë, serinë, acid laktik, klorur natriumi, manitol, saharozë, acid glutamik, treonina, glikogjen, 1,2-hexanediol, fenoksietanol, sorbat kaliumi. arginine, PCA. 

EUCERIN® UreaRepair Plus, Krem për duar, me 5% urea, 75 ml

Përbërja: ujë, glicerinë, ure, dibutil adipat, gliceril stearat, alkool stearyl, dikapril eter, alkool cetearyl, laktat natriumi, niseshte tapioke, gliceril stearat SE, ceramid NP, acid laktik, argininë HCL, natrium PCA, kolesterol, vaji i farës Helianthus Annuus, alaninë, carnitinë, glicinë, klorur natriumi, dimetikon, gomë ksantan, sulfat cetearil natriumi, decilen glikol,  fenoksietanol, pentilen glikol.